Jak szkoła w Oławie dzięki programowi Aktywna Tablica stała się bardziej nowoczesna

Aktywna Tablica Monitor interaktywny

Zaczęło się od napisania wniosku

Przedstawiciele szkoły skontaktowali się z nami już na etapie pisania wniosku o dofinansowanie w ramach programu „Aktywna Tablica”.

Największym problemem była mnogość urządzeń dostępnych na rynku. Szkoła miała bardzo konkretne wymagania odnośnie monitorów interaktywnych, jakie miały być zakupione w ramach Aktywnej Tablicy. Wybór padł na zaproponowane przez nas monitory Avtek TouchScreen Lite o przekątnej 65 cali. 

Otrzymanie dofinansowania i darmowa dostawa

Po otrzymaniu pieniędzy został uruchomiony cały proces logistyczny, którego koszty nasza firma wzięła w całości na siebie. W ciągu kilku dni od złożenia zamówienia monitory znalazły się już w szkole.

Darmowy montaż monitorów 

Przy okazji zakupów w ramach programu „Aktywna Tablica” na naszej firmie spoczywa odpowiedzialność za zamontowanie dostarczonego sprzętu. W przypadku szkoły z Oławy dwa monitory zostały zamontowane na ścianach w salach lekcyjnych, a trzeci został umieszczony na mobilnym statywie, co w łatwy sposób pozwala na rotowanie monitorem pomiędzy klasami.

Szkolenie

Kiedy wszystkie monitory były już na swoich miejscach, zorganizowane zostało szkolenie dla kadry dydaktycznej, podczas którego zostały poruszone tematy związane nie tylko z obsługą sprzętu, ale także ze sposobami efektywnego wykorzystania monitorów podczas zajęć lekcyjnych.