Digital Signage

Digital Signage

Ekrany na ścianach to świetny sposób, aby unowocześnić Twój biznes. Co dokładnie zyskasz? Po co stosować rozwiązania Digital Signage i jak one działają? Odpowiedzi na te pytania uzyskasz czytając ten wpis.

Czym jest Digital Signage?

Mówiąc najogólniej, systemy Digital Signage pozwalają na centralne zarządzanie dystrybucją treści multimedialnych, na monitory znajdujące się w naszym przedsiębiorstwie. 

Rozwiązania Digital Signage pozwalają na ukierunkowanie przekazu zgodnie z preferencjami grupy odbiorców oraz miejscem i czasem ich wyświetlania. Dzięki swojej uniwersalności system Digital Signage może być wykorzystywany zarówno w celach informacyjnych jak i marketingowych, podnosząc prestiż miejsca w którym go wykorzystano, oraz zwiększając zadowolenie odbiorców przekazu. 

Specjalne oprogramowanie do zarządzania treściami. 

Aby w stu procentach wykorzystać potencjał rozwiązań Digital Signage, niezbędne będzie nam specjalne oprogramowanie do zarządzania treściami, które jest kompatybilne z naszymi monitorami. Niektórzy z producentów dołączają je do swoich monitorów bez dodatkowych kosztów.

Dzięki takiej aplikacji możemy z łatwością tworzyć i publikować własne treści marketingowe oraz w prosty sposób zarządzać pracą monitora. Wykorzystuj materiały wideo i widżety, aby tworzyć angażujące przekazy, które we właściwym czasie i miejscu zostaną wyświetlone Twoim klientom.

Gdzie Digital Signage znajdzie zastosowanie?

Wdrażane przez nas rozwiązania znajdą zastosowanie niemal wszędzie. W biurze, hotelu, sklepie, szkole czy restauracji. Wszędzie tam jest zapotrzebowanie na wyświetlanie treści dla klientów o nowościach, promocjach, czy chociażby, w czasach pandemicznych – informacjach o obostrzeniach.

Repertuar w kinie, menu w restauracji, rozkład autobusów, informacje o sklepowych promocjach, spoty reklamowe wyświetlane w poczekalniach czy galeriach handlowych, wymieniać można bez końca. Reklama z wykorzystaniem Digital Signage posiada o wiele więcej możliwości niż standardowy, statyczny kontent. Za sprawą animacji oraz różnego rodzaju efektów wizualnych charakteryzuje się lepszym efektem wzbudzania zainteresowania i przyciągania uwagi.

Poniżej znajdziesz dwie krótkie animacje, przygotowane przez producentów monitorów, z którymi współpracujemy. Ten materiał pomoże Ci wyobrazić sobie, jak wykorzystać nasze rozwiązania w kontekście Twojego biznesu. 

Przykład naszego klienta – sieć hoteli

Z końcem 2020 zgłosił się do nas klient. Polska sieć hoteli z dziewięcioma obiektami na terenie całej Polski. W związku z otwarciem kolejnego, dziesiątego już hotelu klient doszedł do wniosku, że przyszedł czas na zmodernizowanie sposobu zarządzania treściami multimedialnymi na monitorach w całej Polsce. 

Dotychczas cały proces dystrybucji treści był bardzo długi i słabo zoptymalizowany. W każdym z hoteli wisiały około cztery monitory, które znajdowały się w częściach wspólnych (lobby, restauracja, recepcja, korytarze). Treści multimedialne były tworzone i wysyłane do obiektów przez dział marketingu, mieszczący się w Warszawie. Po wysyłce materiałów, które miały zostać wyświetlane, manager musiał zadbać o to, żeby plansze zostały nagrane na pendrive’y, które to dalej miały zostać podłączone do każdego monitora w obiekcie. Dalej ktoś musiał zadbać o to, aby kontent odtwarzany z pendrive’a był odtwarzany w sposób prawidłowy. W tym celu nagrywał telefonem film, który potem mailem wysyłał do siedziby firmy, w celu weryfikacji czy wszystko działa tak jak powinno.

Tak długi proces był mocno problematyczny, tym bardziej, treści wyświetlane na ekranach musiały być inne, w zależności od tego, jaki mamy dzień tygodnia lub jaka jest pora dnia (na przykład w godzinach 6-11, wyświetlana musiała być informacja o specjalnym menu śniadaniowym, która niepotrzebna była już w godzinach popołudniowych).

Po wdrożeniu rozwiązań Digital Signage dział marketingu dostał narzędzie w postaci oprogramowania do zarządzania wszystkimi monitorami w całej Polsce. Od tego czasu osoba odpowiedzialna za kontent multimedialny, jest w stanie dystrybuować go na wszystkie monitory, ustalając przy tym harmonogramy oraz to, w jakich godzinach i w jakich interwałach czasowych te treści mają zostać wyświetlane. Z całego procesu wyłączyliśmy udział managera obiektu, który nie musiał już martwić się o to, że każdego dnia trzeba podłączać do monitora inny pendrive i dalszej kolejności dbać o to, żeby zasoby wyświetlały się w sposób prawidłowy. O te wszystkie rzeczy dba jedna osoba w Warszawie, zarządzając monitorami w całej Polsce. 

Jak nasza firma może pomóc we wdrożeniu?

Poniżej znajduje się formularz kontaktowy. Gdy go wypełnisz, skontaktuje się z Tobą nasz konsultant. Podczas rozmowy zostanie ustalone, które z urządzeń naszej oferty najlepiej zaspokoją potrzeby Twojego biznesu. W dalszej kolejności zorganizujemy bezpłatną prezentację proponowanych urządzeń i udostępnimy je do przetestowania na dwa tygodnie. Po testach zadbamy o to, żeby sprzęt dotarł w wyznaczone miejsce oraz pomożemy w konfiguracji i szkoleniu personelu. Po wdrożeniu możesz liczyć na pełną obsługę posprzedażową.  

Uzupełnij poniższy formularz, aby skontaktować się z naszym ekspertem do spraw systemów multimedialnych.