Dla placówek edukacyjnych oferujemy nowoczesne monitory i tablice interaktywne, wysokiej klasy projektory, pracownie językowe i informatyczne oraz nowoczesne oprogramowanie dydaktyczne. Pomagamy również w zdobyciu dofinansowania rządowego, np. z programu Aktywna Tablica.

Monitory interaktywne

Monitor interaktywny, w największym skrócie, można porównać do dużego telewizora LCD, którego ekran reaguje na dotyk zupełnie jak telefony z ekranem dotykowym czy tablety. Jest jednak kilka zasadniczych usprawnień, które czynią z monitora coś więcej niż tylko „duży tablet” czy „tv z ekranem dotykowym”

Obraz na monitorze interaktywnym jest dobrze widoczny nawet w nasłonecznionym pomieszczeniu. Większość monitorów interaktywnych ma wbudowany system operacyjny Android, co eliminuje konieczność podłączania komputera. Ponadto jest to urządzenie praktycznie bezobsługowe – nie wymaga konserwacji czy wymiany elementów jak w przypadku tablic z projektorem.

Zestawy interaktywne

tablica interaktywna

Zestawy interaktywne, jakimi są tablice multimedialne wraz z projektorami rzucającym na nie obraz z komputera są rozwiązaniami najtańszymi i ze względu na wieloletnią dostępność na rynku – najpopularniejszymi. Główną przewagą tablic interaktywnych nad monitorami jest fakt, że zwykle występują w większych wymiarach i niższej cenie, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w salach przeznaczonych na większą ilość osób.

 

Zestawy interaktywne to specjalnie przygotowane  komplety urządzeń w skład których wchodzą:

  • tablica interaktywna
  • projektor multimedialny

 

 

Pracownie terminalowe

Szkoły i uczelnie to specyficzni użytkownicy – z jednej strony wykazują duże zapotrzebowanie na nowoczesną infrastrukturę IT, z drugiej są ograniczeni ściśle określonym budżetem, w ramach którego mogą realizować swoje inwestycje. Odpowiedzią na bolączki ciągłego niedoboru środków finansowych może być technologia terminalowa.

  • Pracownie komputerowe zbudowane na terminalach to świetne rozwiązanie dla pracowni informatycznej – zbuduj nowoczesną, wydajną szkolną pracownię komputerową
  • Zmniejsz koszty zakupu sprzętu komputerowego i oprogramowania
  • Oszczędzaj na eksploatacji komputerów
  • Zarządzaj łatwo i skutecznie pracą uczniów jako administrator szkolnej terminalowej pracowni komputerowej

Pracownie językowe

Pracownie językowe

Dzięki zastosowaniu sprzętu, oprogramowania dedykowanego do nauki języków obcych oraz wyposażeniu każdego ucznia w terminal, uzyskujemy jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie, które wspiera proces nauki języka w dużych klasach.

Znane z pracowni terminalowej narzędzia do zarządzania klasą, a także program dedykowany do obsługi pracowni językowej, pozwalają nauczycielowi na poświęcenie każdemu z uczniów odpowiedniej ilości czasu i zaangażowania.  Uczniowie pracują w nowoczesnej i ciekawej dla nich pracowni, która pozwala im zarówno na pracę indywidualną, w parach, czy większych grupach – zależnie od potrzeb. Uczniowie chętniej angażują się w pracę w takiej przestrzeni edukacyjnej, zapamiętują więcej informacji, a także łatwiej jest im przełamać barierę komunikowania się w języku obcym.  

Oprogramowanie edukacyjne

W przypadku szkół pracujących stacjonarnie, multimedialne materiały stanowią doskonałe urozmaicenie lekcji, przyciągają uwagę uczniów i angażują ich do nauki, rozwijając przy tym kompetencje cyfrowe i społeczne. Takie materiały jak: symulacje, wirtualne wycieczki czy sekcja żaby mogą dzięki specjalnemu programowaniu z łatwością zagościć w salach lekcyjnych każdej szkoły ponadpodstawowej!

 

Oprogramowanie SPE

Monitor interaktywny

Seria mTalent to produkty wspomagające współczesnego terapeutę i nauczyciela w pracy oraz przybliżające dzieci ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi do ostatecznego celu: sukcesu. Dlatego w logo serii zdecydowaliśmy się na postać dziecka, które sięga gwiazd. Takie myślenie jest u nas intuicyjne, a jednocześnie podyktowane nadchodzącymi zmianami, np. zapowiedziami szerszego i powszechnego wykorzystania Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania Niepełnosprawności i Zdrowia (ICF), co ma, w założeniu, zapobiegać stygmatyzacji dzieci.

Kontakt

Napisz

kontakt@systemymultimedialne.com

Zadzwoń

+48 791 890 890