Ekran reklamowy – czyli czym jest i jak działa digital signage

Telewizor reklamowy

Na pierwszy rzut oka nazwa: digital signage może wydawać się nieco egzotyczna i wręcz zniechęcać do tego, by spróbować odkryć, co takiego kryje się za tym pojęciem. Chcąc dosłownie przetłumaczyć na język polski – przy pomocy Google Tłumacza – pojęcie digital signage otrzymamy: oznakowanie cyfrowe. Dla osób niewtajemniczonych w dział cyfrowych form komunikacji polskie tłumaczenie też pewnie niewiele mówi. W tym artykule wyjaśniamy czym jest digital signage oraz jak wykorzystać tę nowoczesną formę komunikacji cyfrowej we własnym biznesie.

Digital signage – po prostu ekrany reklamowe

Rozwój technologii postępuje, a wraz z nim rozwijają się sposoby prowadzenia komunikacji z potencjalnymi odbiorcami przekazu – praktykowane przez różne instytucje. Każdy z nas przynajmniej raz w swoim życiu spotkał się ze statycznymi formami przekazu informacji, takimi jak na przykład: plakat lub baner. Przez: statyczna forma przekazu mamy na myśli, że komunikat na plakacie – w postaci obrazu bądź tekstu – nie ulega zmianie. Raz zaprojektowany i wydrukowany plakat zawsze pozostanie plakatem z tym samym, pierwotnym komunikatem.

Skupmy się teraz na nowocześniejszej formie komunikacji, jaką jest narzędzie zaliczane do kategorii digital signage. Gdybyśmy mieli teraz dosłownie w jednym zdaniu wyjaśnić, czym jest digital signage napisalibyśmy, że: to telewizory reklamowe, na których wyświetlane są komunikaty w dynamicznej formie. W odniesieniu do wspomnianej powyżej statycznej formy przekazu można pokusić się o stwierdzenie, że ekran reklamowy spełnia identyczną funkcję, ale… Robi to w ciekawszym, nowoczesnym stylu.

Digital signage to nie tylko ekran LED zewnętrzny – wspierający komunikację z docelowym odbiorcą usługi lub produktu. To także intuicyjne oprogramowanie ułatwiające zarządzanie wyświetlaną na monitorze treścią – umożliwia ono dodatkowo tworzenie mającej pojawić się na ekranie treści.

Gdzie wykorzystywać monitory reklamowe?

Tak jak każdy z nas zetknął się ze statyczną formą komunikatu reklamowego, tak z dużym prawdopodobieństwem widziałeś już formę dynamiczną. Repertuary w kinie wyświetlane są przecież na dużych monitorach. Menu w restauracji? Też wyświetlane na ekranie. Rozkład jazdy tramwajów? Tutaj również mamy do czynienia z komunikatem zaprezentowanym w cyfrowej formie.

Nie uciekniemy przed rozwiązaniami należącymi do kategorii digital signage, ale… Dlaczego niby mielibyśmy przed nimi uciekać? Wyobraź sobie teraz, że jesteś właścicielem hotelu i masz do wyboru, żeby menu w restauracji wyświetlane było na dużym nowoczesnym monitorze lub na dużym… Plakacie – co wybierzesz?

Animowane treści są ciekawe – skutecznie przyciągają uwagę i chcemy je oglądać. Zrywają ze statyczną nudą. Dynamiczne treści sprawiają, że wyczekujemy, co pojawi się za chwilę na dużym monitorze.

Już wiesz, że ekrany reklamowe można stosować w restauracjach hotelowych – lub innych punktach gastronomicznych – kinach oraz na przystankach komunikacji miejskiej. Pamiętaj, że telewizor reklamowy sprawdzi się w małym punkcie handlowym – optyk, kwiaciarnia, sklep meblowy – a nawet w szkole! Zapytaj przy najbliższej okazji swoich uczniów, czy chcieliby pozyskiwać informacje o istotnych wydarzeniach z dużych, czytelnych i nowoczesnych monitorów – my chyba znamy ich odpowiedź.

Ekran LED – reklama w super stylu

Mamy nadzieję, że korzyści wynikające ze stosowania monitorów reklamowych wybrzmiały dla Ciebie z poprzednich akapitów. Pozwól jednak, że wypiszemy 3 główne korzyści płynące ze stosowania narzędzi digital signage.

Pierwsza jest wizerunkowa – co mamy na myśli? Wyobraź sobie teraz, że jesteś dyrektorem placówki szkolnej i zależy Ci, by szkoła była postrzegana jako taka, która dostarcza nowoczesne i przyjazne rozwiązania wspierające komunikację wewnętrzną oraz proces edukacyjny. Sądzimy, że duże monitory zbliżą Cię do osiągnięcia Twojego celu.

Druga korzyść wiąże się z poziomem atrakcyjności publikowanego komunikatu. Monitory wzbudzają w nas nadzieję, że już za chwilę pojawi się na nich coś zupełnie nowego – coś ciekawego. Są bardziej nieprzewidywalne od swoich statycznych odpowiedników.

Trzecia korzyść ucieszy z pewnością osoby, które muszą często aktualizować publikowane dla społeczności komunikaty. Oprogramowanie dedykowane dla digital signage sprawi, że aktualizacja treści stanie się prosta!

Będąc właścicielem monitorów to trochę tak, jakbyś stworzył własną stację telewizyjną, wyświetlając odbiorcom treści, które rzeczywiście chcesz im w danym momencie wyświetlić.

Nowy ekran reklamowy dla Ciebie

Jeżeli po przeczytaniu artykułu masz jakiekolwiek pytania związane z digital signage – zadzwoń do nas teraz. Odpowiemy na nie i pomożemy wybrać odpowiedni sprzęt dla Twojego biznesu!

Napisz

kontakt@systemymultimedialne.com

Zadzwoń

+48 791 890 890