Monitor interaktywny – czyli jak go używać podczas zajęć

Aktywna Tablica 2021

By efektywnie realizować cele edukacyjne, szkoły potrzebują najlepszych rozwiązań – dotyczy to zarówno metod nauczania, jak i stosowanych narzędzi. Inwestując w edukację, powinniśmy myśleć przede wszystkim o działaniach, które pozwolą w najlepszym stopniu odpowiedzieć na realne potrzeby uczniów oraz nauczycieli.

Monitor interaktywny jest urządzeniem, które umożliwia tworzenie i wykorzystywanie gotowych materiałów edukacyjnych podczas zajęć lekcyjnych. Czytając poniższy tekst, dowiesz się jak w pełni wykorzystać drzemiący w nim potencjał.

Czym jest monitor interaktywny?

Monitory interaktywne to stosunkowo nowe urządzenia na rynku zyskujące coraz większą popularność. W uproszczeniu można napisać, że monitor interaktywny to duży tablet lub też hybryda łącząca w sobie funkcje telewizora i komputera.

Monitory interaktywne dają kadrze dydaktycznej wręcz nieograniczone możliwości prezentowania ciekawych oraz angażujących treści – wzbogaconych: precyzyjnymi wykresami, komentarzami, podkreśleniami istotnych informacji, grami integracyjnymi i konkursami. Codzienne wykorzystywanie urządzeń multimedialnych z całą pewnością urozmaici zajęcia i pomoże wzbudzić większe zainteresowanie uczniów danym przedmiotem.

Monitor interaktywny do szkoły – poznaj przykładowe funkcje

Wdrażane przez nas monitory są w standardzie wyposażone w praktyczne funkcje wspierające działania dydaktyczne. Jedną z funkcji jest: biała tablica. Zastępuje ona dobrze znaną z sal lekcyjnych klasyczną tablicę. Od swojej poprzedniczki różni ją, że tłem dla zajęć lekcyjnych może być dosłownie cokolwiek – na przykład: kratka, pięciolinia lub pobrane z internetu karty zadań.

Po skończonych zajęciach nauczyciel ma możliwość zapisania wszystkich stworzonych podczas lekcji tablic – w pamięci monitora, chmurze bądź na urządzeniu pen drive. Może również przesłać je e-mailem.

Monitory interaktywne mają opcję generowania kodu QR – jego zeskanowanie powoduje zapisanie wszystkich plansz w pamięci telefonu.

Innym z dostępnych w monitorze narzędzi jest przeglądarka internetowa. Dzięki niej szybkie pozyskanie interesujących materiałów edukacyjnych z sieci stanie się proste.

Monitory interaktywne mają funkcję pisania po bieżąco wyświetlanych treściach. Funkcja ta pomoże nauczycielowi we wskazywaniu lub modyfikowaniu najbardziej istotnych – z punktu widzenia uczniów – treści.

Monitory można połączyć z komputerem – bezprzewodowo. By urządzenia nawiązały ze sobą kontakt, wystarczy, że będą wcześniej podłączone do tej samej sieci wi-fi. Połączony z komputerem monitor interaktywny sprawdzi się idealnie w nauczaniu zdalnym i hybrydowym.

Dodatkowe plusy – korzystaj z gier i aplikacji

Większość monitorów interaktywnych pracuje na systemie operacyjnym Android. Umożliwia on korzystanie z wielu gier i aplikacji. Nauka poprzez zabawę z pewnością pobudzi zainteresowanie uczniów i pomoże w lepszym przyswojeniu omawianego właśnie materiału.

Monitory interaktywne wspierają proces nauczania w dowolnej dziedzinie nauki. Wyświetlaj wykresy, dodawaj komentarze do znanych dzieł literackich i prezentuj trójwymiarowe modele cząsteczek. Poza tym wspomagaj u najmłodszych naukę liczenia, czytania oraz języków obcych – i rób to w formie wspólnej zabawy.

Chcemy w tym miejscu poinformować, że już od września startujemy z nowym newsletterem. Będziemy w nim każdorazowo informować o darmowych aplikacjach ubarwiających naukę z różnych przedmiotów!

Aktywna Tablica – przetestuj swój nowy monitor interaktywny

Jeśli chcesz, przyjedziemy do Ciebie z monitorem, przeprowadzimy prezentację i zostawimy go do przetestowania – na okres 14 dni. Brzmi atrakcyjnie?

Ustal dzisiaj z konsultantem szczegóły.

Pomożemy Ci wybrać najlepszy typ monitora dla Twojej szkoły – wypełnij teraz poniższy formularza!

Napisz

kontakt@systemymultimedialne.com

Zadzwoń

+48 791 890 890