Pracownie językowe

Pracownie językowe

Czy pracownie terminalowo językowe są przyszłością edukacji?

Pracownie językowe. Dwie minuty. Tyle czasu może poświęcić nauczyciel jednemu uczniowi podczas lekcji. Tradycyjna nauka oparta na wykładzie i ćwiczeniach i zamknięta w ramach 45 minut to realia jakie panują w przeciętnej polskiej szkole. Bardzo często praca lektora sprowadza się do odtworzenia nagrania, objaśnienia zasad i przeprowadzeniu kilku ćwiczeń grupowych. Wszyscy uczniowie zajmują się tym samym w tym samym czasie. Czy wszyscy zrozumieją omawiany wątek? Czy percepcja każdego ucznia jest porównywalna? Czy ilość powtórzeń będzie dla wszystkich wystarczająca?

Pracownia terminalowo językowa

Pracownia terminalowo językowa to unikatowe rozwiązanie dla szkół. To specjalnie zaprojektowana przestrzeń edukacyjna łącząca zalety pracowni terminalowej oraz językowej. Dzięki zastosowaniu sprzętu oraz oprogramowania dedykowanego do nauki języków obcych oraz wyposażeniu każdego ucznia w terminal, uzyskujemy jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie, które wspiera proces nauki języka w dużych klasach.

Znane z pracowni terminalowej narzędzia do zarządzania klasą, a także program dedykowany do obsługi pracowni językowej, pozwalają nauczycielowi na poświęcenie każdemu z uczniów odpowiedniej ilości czasu i zaangażowania.  Uczniowie pracują w nowoczesnej i ciekawej dla nich pracowni, która pozwala im zarówno na pracę indywidualną, w parach, czy większych grupach – zależnie od potrzeb. Uczniowie chętniej angażują się w pracę w takiej przestrzeni edukacyjnej, zapamiętują więcej informacji, a także łatwiej jest im przełamać barierę komunikowania się w języku obcym.  

Pracownie językowe – główne zalety

  • Możliwość pracy indywidualnej, w parach lub grupowej – również jednocześnie i niezależnie od siebie 
  • Możliwość cyfrowej regulacji siły głosu uczniów – indywidualnie lub grupowo – wsparcie uczniów niedosłyszących lub słabo słyszących 
  • Urządzenia audio podłączone na stanowiskach uczniów
  • Możliwość jednoczesnego zapisu jednego pliku dźwiękowego i odtwarzanie innego 
  • Pracownia 2 w 1 – możliwość prowadzenia zajęć zarówno językowych, jak i informatyki 

Jak wdrożyć pracownię językową w Twojej szkole? Zacznij od wypełnienia formularza 

Poniżej znajduje się formularz kontaktowy. Gdy go wypełnisz, skontaktuje się z Tobą nasz konsultant. Podczas rozmowy zostanie ustalone, które z urządzeń naszej oferty najlepiej zaspokoją potrzeby Twojego biznesu. W dalszej kolejności zorganizujemy bezpłatną prezentację proponowanych urządzeń i udostępnimy je do przetestowania na dwa tygodnie. Po testach zadbamy o to, żeby sprzęt dotarł w wyznaczone miejsce oraz pomożemy w konfiguracji i szkoleniu personelu. Po wdrożeniu możesz liczyć na pełną obsługę posprzedażową. 

Uzupełnij poniższy formularz, aby skontaktować się z naszym ekspertem do spraw systemów multimedialnych.