Jak monitor interaktywny podniósł jakość prowadzonych lekcji w szkole w Warszawie

Aktywna Tablica

Tablica interaktywna czy monitor? 

To było jedno z pierwszych pytań, jakie zaczęli zadawać sobie przedstawiciele szkoły myśląc o unowocześnieniu swoich sal lekcyjnych. Na korzyść tablic przemawiał argument ekonomiczny, monitory zaś zapewniały więcej funkcjonalności. Wybór padł na drugą opcję i szkoła zdecydowała się zakupić 4 monitory interaktywne Avtek TouchScreen LITE o przekątnej obrazu 65 cali.

Dlaczego monitor?

Głównym powodem dla którego szkoła zdecydowała się na wdrożenie monitorów interaktywnych była funkcjonalność bezprzewodowego przesyłania obrazu i dźwięku. 

W salach lekcyjnych w weekendy odbywają się zajęcia dla studentów i to właśnie w tym czasie ta funkcjonalność jest najczęściej wykorzystywana. Student mający na biurku komputer może w łatwy sposób podłączyć się do monitora, co pozwala mu na wyświetlenie treści prezentowanych przez wykładowcę na ekranie laptopa. Taka komunikacja działa również w drugą stronę. Student może zaprezentować reszcie grupy swoją pracę na ekranie monitora interaktywnego bez konieczności podłączania komputera kablem.

Pozostałe urządzenia

Poza monitorem do tej szkoły wdrożyliśmy również cztery projektory, które zostały zawieszone pod sufitem oraz cztery rozwijane ekrany projekcyjne. Te rozwiązania pozwalają na wygodne konsumowanie treści przedstawionych przez nauczyciela. 

Darmowa dostawa, montaż, szkolenie

Tak jak w przypadku wszystkich naszych projektów, gdzie klientem jest placówka edukacyjna, tak również dla tej szkoły zadbaliśmy o darmową dostawę monitorów, montaż oraz zorganizowaliśmy obszerne szkolenie dla kadry dydaktycznej.