Wykorzystanie monitora interaktywnego

Wykorzystanie monitora interaktywnego

Wykorzystanie monitora interaktywnego – jak może przydać się w szkole?

Szkoły potrzebują najlepszych rozwiązań – zarówno jeżeli chodzi o stosowane metody nauczania, jak i technologie, aby w wartościowy i atrakcyjny sposób realizować wyznaczone cele i zadania. Inwestując w edukację, powinniśmy myśleć przede wszystkim o takich działaniach, które pozwolą w najwyższym stopniu odpowiedzieć na potrzeby uczniów i nauczycieli. Monitor interaktywny jest znakomitym sprzętem umożliwiającym łatwy i przystępny sposób tworzenia i wykorzystania materiałów na lekcji. A czytając ten wpis dowiesz się, jak wykorzystać jego pełny potencjał.

Czym właściwie jest monitor interaktywny?

Monitory interaktywne są urządzeniami stosunkowo młodymi i nowymi na rynku, zyskującymi ogromną popularność. Więcej o tym w tym wpisie W ogromnym uproszczeniu można powiedzieć, że jest to duży tablet. Jednak ideą tych urządzeń jest raczej coś w rodzaju hybrydy telewizora i komputera. Urządzenia te otwierają przed nauczycielem i wykładowcą nieskończenie wiele możliwości prowadzenia ciekawych zajęć. Od tworzenia precyzyjnych wykresów, dodawania komentarzy do notatek i podkreślania ważnych informacji, po wspólne gry integracyjne oraz konkursy. Odpowiednie wykorzystanie urządzeń multimedialnych urozmaici zajęcia i wzbudzi zainteresowanie uczniów daną tematyką.

Wykorzystanie monitora interaktywnego – jakie możliwości daje?

Wszystkie monitory, które wdrażają posiadają zainstalowane już najpotrzebniejsze funkcjonalności do pracy dydaktycznej. Funkcjonalnością, która z pewnością będzie najczęściej wykorzystywana przez nauczycieli będzie “Biała Tablica”. Jest to w zasadzie tablica, którą znamy z sal lekcyjnych, z tym zastrzeżeniem, że tłem dla naszych zajęć może być tak naprawdę wszystko. Od różnych kolorów, poprzez tekstury (kratka, pięciolinia itp.) kończąc na kartach zadań pobranych na przykład z internetu, lub pendrive’a. Po skończonych zajęciach nauczyciel ma możliwość zapisania wszystkich tablic stworzonych podczas lekcji w pamięci monitora, w chmurze, na pendrive podłączony do monitora lub może wysłać je mailem. Dla zainteresowanych jest możliwość wygenerowania QR Code, którego zeskanowanie spowoduje zapisanie wszystkich plansz w pamięci telefonu. Kolejną funkcjonalnością jest przeglądarka www. To głównie z niej będziemy korzystać przy okazji przeszukiwania internetu pod kątem interesujących nas materiałów. Warto w tym punkcie zaznaczyć, że monitory interaktywne posiadają funkcjonalność pisania po wyświetlanych treściach. Wykorzystanie monitora interaktywnego dla nauczyciela może być to pomocne we wskazaniu, które treści są najbardziej istotne, na co zwrócić uwagę oraz na przykład co będzie na sprawdzianie. Kolejną funkcjonalnością jest możliwość bezprzewodowego podłączenia komputera. Warunkiem, który musimy spełnić, aby sparować urządzenia jest to, aby oba było podłączone do tej samej sieci Wifi. Tak spięte komputer z monitorem interaktywnym idealnie sprawdzi się podczas nauczania zdalnego lub hybrydowego. Skorzystaj z formularza na dole strony a nasz konsultant podpowie od A do Z, ja wykorzystać monitor w nauczaniu online.

Korzystanie z aplikacji i gier interaktywnych

Większość monitorów interaktywnych ma wbudowany system Android, który umożliwia korzystanie podczas lekcji z wielu ciekawych aplikacji oraz gier. Wykorzystanie monitora interaktywnego podczas zajęć pozytywnie wpłynie na koncentrację uczniów, wzbudzi ich zainteresowanie lekcją oraz pomoże przyswoić omówiony materiał. Monitory interaktywne można wykorzystać tak naprawdę w dowolnej dziedzinie nauki i szkolnictwa – do wyświetlania wykresów, dodawania komentarzy do znanych dzieł literackich, czy wykorzystując funkcje dotyku do prezentowania trójwymiarowych modeli cząsteczek. Dla młodszych uczniów z kolei znaleźć można ciekawe gry edukacyjne, wspomagające naukę liczenia, czytania, czy języków obcych – wszystko to w formie wspólnej zabawy.

Prezentacja i testy monitora interaktywnego

Skorzystaj z poniższego formularza. Nasz konsultant ustali szczegóły i doradzi przy okazji wyboru monitora najodpowiedniejszego dla Twojej szkoły. Jeśli chcesz, przyjedziemy z naszym monitorem, zorganizujemy prezentację oraz zostawimy nasz monitor do przetestowania na okres dwóch tygodni.

Uzupełnij poniższy formularz, aby skontaktować się z naszym ekspertem do spraw systemów multimedialnych.