Zrób 30 stanowisk z 1 komputera – czyli poznaj terminal vCloudPoint

Pracownia terminalowa

Czy wiesz, że terminal znacząco obniża koszt całkowity uruchomienia nowoczesnej pracowni komputerowej? Dzięki temu urządzeniu wdrożenie i zarządzanie stanowiskami dla dziesiątek, a nawet setek użytkowników staje się banalnie proste! Koszt utworzenia pracowni opartej na rozwiązaniu terminalowym stanowi zaledwie ułamek wydatków, które trzeba ponieść, chcąc stworzyć tradycyjną pracownię – z wieloma komputerami PC.

Terminal komputerowy vCloudPoint z powodzeniem sprawdzi się w miejscach takich jak na przykład: szkoły i szkoły językowe, przedszkola, jednostki budżetowe, punkty usługowe, kioski multimedialne, punkty rejestracji, kawiarnie internetowe, biura call center oraz w innych przestrzeniach publicznych.

Terminal komputerowy – zrozum co to jest

Terminal to rewolucyjna opcja stanowiąca o niebo lepszą alternatywę dla tradycyjnych urządzeń typu: Thin / Zero Clients. W połączeniu z oprogramowaniem terminal jest łatwym do wdrożenia i użytkowania rozwiązaniem.

Terminal to niewielkie urządzenie, które łączy stanowisko użytkownika końcowego – monitor, urządzenia wejściowe, peryferia USB – z serwerem. Do jednego serwera można podłączyć nawet 99 użytkowników, którzy jednocześnie i zupełnie od siebie niezależnie będą korzystali z jego zasobów na zasadzie współdzielenia.

Użytkownicy pracują z użyciem terminala jak przy typowym komputerze PC – z pulpitem Windows – z tą jednak różnicą, że przetwarzanie danych odbywa się na komputerze centralnym. Wszystkie urządzenia skonfigurowane są w ramach jednej sieci terminalowej.

Terminale komputerowe w odróżnieniu od klasycznych komputerów PC i urządzeń typu Thin Clients nie zawierają ruchomych części. Inicjują połączenie z hostem dzięki wykorzystaniu protokołu sieciowego i pozwalają wyświetlać jego zawartość na ekranie użytkownika końcowego. Obsługa oprogramowania, procesy obliczeniowe, przetwarzanie danych i zarządzanie – wszystko to odbywa się poza stanowiskiem terminalowym.

Stanowisko użytkownika złożone z monitora, klawiatury i myszy nie wymaga: dodatkowego oprogramowania, sterowników, aktualizacji i opłat licencyjnych na lokalne systemy operacyjne czy oprogramowanie użytkowe.

Terminal zużywa bardzo mało energii. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i niezdolny do przechowywania jakichkolwiek danych – dzięki temu gwarantuje bezpieczeństwo obsługi stanowiska użytkownika końcowego.

Terminale w Twojej nowej pracowni – zobacz ile korzyści

 

Poniżej wymieniliśmy najistotniejsze korzyści wynikające z wyposażenia pracowni w nowoczesne i kompaktowe rozwiązanie, jakim są terminale komputerowe.

Obniż całkowity koszt inwestycji

Koszt zakupu terminali wynosi mniej niż połowa kosztu zakupu nowych komputerów PC! Kosztorys pracowni terminalowej ustalany jest indywidualnie na podstawie wcześniejszej analizy.

Wykorzystaj efektywniej swój budżetu na IT

Zastosowanie technologii terminalowej znacząco obniży koszty utrzymania i eksploatacji sprzętu. W praktyce wygląda to tak, że koszty utrzymania dotyczą wyłącznie jednostki centralnej.

Zminimalizuj ilość prac konserwacyjnych przy stanowiskach

Brak części ruchomych znacznie ogranicza awaryjność sprzętu – usterki w terminalach są bardzo rzadkie.

Oszczędzaj energię elektryczną

W porównaniu do 110 W zużywanych przez komputery PC, terminale konsumują niewiele – tylko 5 W. Wytwarzają znacznie mniej ciepła, dzięki czemu pozwalają oszczędzić co najmniej 80% energii! To za sprawą ograniczenia konieczności schładzania sprzętu wentylatorami.

Zrób zakupy na dłużej

Ograniczona ilość części ruchomych znacząco wydłuża żywotność pojedynczego stanowiska. Będzie to miało szczególne znaczenie w miejscach takich jak na przykład: restauracje, przestrzenie publiczne, magazyny czy linie produkcyjne – są to miejsca, w których stanowiskom mogą towarzyszyć trudne warunki eksploatacyjne. Dłuższe życie produktu generuje oszczędności w budżecie i można je spożytkować na inne inwestycje. Warto dodać, że w sytuacji, gdy zajdzie potrzeba modernizacji sieci terminalowej, wymiana sprzętu trwa godziny – nie tygodnie!

Stwórz błyskawicznie nowe stanowiska dla użytkowników

Wdrożenie setek terminalowych stanowisk pracy może potrwać zaledwie kilka godzin. Dla porównania, wdrożenie tak znaczącej liczby klasycznych komputerów PC może zająć kilka dni – lub nawet tygodni! Zainstaluj oprogramowanie na serwerze, dodaj użytkowników, podłącz kabel ethernet, mysz, klawiaturę oraz monitor – i stanowiska są gotowe do pracy. Każde nowe stanowisko może zostać dodane w ciągu zaledwie kilku sekund – to takie proste!

Zrób więcej i pracuj mniej

Konfiguracja, zarządzanie stanowiskiem końcowym i jego aktualizacja są bardzo łatwe – odbywają się z poziomu komputera centralnego. Dzięki temu jeden pracownik jest w stanie obsłużyć 5 razy więcej użytkowników niż w przypadku tradycyjnych stanowisk opartych na rozwiązaniu PC.

Zarządzaj pracownią w zdalny sposób

Administrator środowiska terminalowego może rozwiązywać problemy techniczne bezpośrednio zza swojego biurka – poprzez zdalne monitorowanie i kontrolę pulpitów użytkowników. Eliminuje to zbędne koszty i potencjalne opóźnienia w pracy będące skutkiem konieczności podróżowania do odległych lokalizacji użytkowników końcowych.

Tak to robimy – spójrz jak wdrażamy terminale

Na samym początku ustalimy, które z urządzeń zaspokoją Twoje potrzeby. Kolejnym krokiem będzie przeprowadzenie bezpłatnej prezentacji oferowanego sprzętu wraz z udostępnieniem go do przetestowania – na okres dwóch tygodni.

Po udanych testach zadbamy, by sprzęt dotarł w wyznaczone miejsce, pomożemy w jego skonfigurowaniu i przeszkolimy personel obsługujący. Pamiętaj, że z nami masz zapewnioną pełną obsługę po sprzedażową!

Napisz

kontakt@systemymultimedialne.com

Zadzwoń

+48 791 890 890