Pracownie przyrodnicze – poznaj nowoczesny sposób na ciekawsze zajęcia lekcyjne w Twojej szkole

Pracownie przyrodnicze

To niesamowite – żyjemy w czasach, w których wielu ludzi pracuje nad tym, by uczynić proces edukacyjny znacznie ciekawszym. Oferowane na rynku narzędzia rzeczywiście budzą ekscytację, kiedy tylko pomyślimy, jak z ich udziałem mogłyby wyglądać zajęcia lekcyjne.

Szkoły mają opcję zapewnienia uczniom nauki opartej na realizacji prawdziwych eksperymentów. Poza tym treści teoretyczne mogą być prezentowane w pobudzającej wyobraźnię i atrakcyjnej dla oczu uczniów cyfrowej formie. W tym wpisie wyjaśniamy, czym są cyfrowe pracownie przyrodnicze oraz dlaczego mogą sprawić, że Twoi uczniowie będą wyczekiwać z niecierpliwością prowadzonych przez Ciebie – bądź kadrę nauczycieli – zajęć.

Lekcje pełne eksperymentów – czyli czym są pracownie przyrodnicze

Biologia, chemia, fizyka i geografia. Wiedzę wchodzącą w zakres tych przedmiotów można oczywiście pozyskiwać w tradycyjny sposób – czyli z książek, ale… Wiedzę można zdobyć także poprzez doświadczanie. Przez słowo: doświadczanie mamy na myśli przeprowadzanie bezpiecznych eksperymentów edukacyjnych.

Wyobraź sobie sytuację, w której – jako nauczyciel – prowadzisz lekcję fizyki i masz do dyspozycji wyłącznie tradycyjne narzędzia edukacyjne – które dla niektórych uczniów mogą okazać się nieatrakcyjne oraz nudne. Brak zainteresowania może wpłynąć na spadek efektywności przyswojenia wiedzy.

Dla kontrastu wyobraź sobie teraz nieco inną sytuację, w której masz do dyspozycji nowoczesne cyfrowe narzędzia edukacyjne pozwalające Twoim uczniom zrozumieć – w eksperymentalny sposób – czym są na przykład: zasady dynamiki Newtona. Brzmi interesująco?

Pamiętaj, że wymienione przez nas zasady dynamiki Newtona to tylko jeden z przykładów. Co powiesz na eksperymentalne próby zrozumienia: absorpcji ciepła, pola magnetycznego ziemi, fali dźwiękowej czy efektu cieplarnianego? Właśnie takie możliwości dają cyfrowe laboratoria przyrodnicze!

Pracownie przyrodnicze to nie tylko urządzenia do przeprowadzania eksperymentów, ale również oprogramowanie. Pozwala ono wyświetlać wyniki doświadczeń w postaci czytelnych tabel i wykresów. Kto z nas nie chciałby brać udziału w zajęciach lekcyjnych, które oferują taką formę nauki?

Dofinansowanie pracowni przyrodniczych – wydaj pieniądze dobrze

Szkoły, które otrzymały dofinansowanie wyposażenia swoich sal przyrodniczych, stoją przed dokonaniem ważnego wyboru. Dyrektorzy muszą odpowiedzieć sobie na pytanie: jakiego rodzaju wyposażenie pracowni przyrodniczych powinniśmy kupić dla naszej szkoły? Odpowiedź wcale nie jest taka oczywista, jak mogłoby się wydawać – dlaczego?

Przecież nie wszyscy muszą być świadomi istniejących na rynku nowoczesnych rozwiązań cyfrowych wspierających proces edukacyjny – w zakresie przedmiotów takich jak: biologia, chemia, fizyka i geografia. Ten niezamierzony brak świadomości może sprawić, że konkretne placówki przeznaczą wszystkie środki z dofinansowania na tradycyjne materiały edukacyjne.

Nie zrozum nas źle – nie jesteśmy przeciwni klasycznym materiałom edukacyjnym, ale… Czy te same placówki wydałyby wszystkie środki finansowe na ten sam rodzaj wyposażenia, gdyby wiedziały o istnieniu czegoś takiego jak: cyfrowe pracownie przyrodnicze? Oto jest pytanie.

Być może sale w Twojej szkole są już wyposażone w duże monitory interaktywne. Po wyposażeniu placówki w nowoczesne pracownie przyrodnicze będziesz mógł z powodzeniem łączyć możliwości, jakie daje monitor z możliwościami cyfrowych laboratoriów przyrodniczych.

Stwórz nowoczesne laboratoria szkolne i zaskocz swoich uczniów

Każdemu dyrektorowi szkoły leży na sercu, aby zajęcia lekcyjne wzbudzały w uczniach jeszcze większą ciekawość.

Jeżeli zastanawiasz się nad wyposażeniem sal w nowoczesne pracownie przyrodnicze, a po przeczytaniu tego wpisu masz pytania – zadzwoń teraz! Z przyjemnością udzielimy Ci wyczerpujących informacji na temat pracowni przyrodniczych.

Napisz

kontakt@systemymultimedialne.com

Zadzwoń

+48 791 890 890